שמירת זכויות הביטוח הפנסיוני בחל"ת ובפיטורין

מענק המדינה לעצמאיים

פיצויים

בזמן חל"ת יחסי העובד מעביד נשמרים ולכן לא ניתן לדוגמא למשוך את קרן הפיצויים, שבכל מקרה מומלץ לא למשוך כלל ולהשאירם לפנסיה, מאחר שהם מהווים עד 45% מכספי הפנסיה!!.

במידה ופוטרת מהעבודה ואין לך שום אפשרות כלכלית אחרת מלבד משיכת הפיצויים, סכום הפיצויים שניתן למשוך והם פטורים ממס היינו עד תקרה של 12,420 ₪ לכל שנת עבודה.

בגלל המשמעות הכבדה על העתיד הפנסיוני המשפחתי במידה ומושכים פיצויים, מומלץ מאוד לפנות קודם כל ליעוץ כלכלי, כדי שניתן יהיה לבחון בצורה מיטבית את כלל הדרכים העומדים לפני המשפחה מלבד זאת.

חסכון פנסיוני

בזמן חל"ת וכמובן בפיטורין המעסיק מפסיק להפקיד את הכספים הפנסיונים לעובד כולל התשלומים לקרן ההשתלמות. כך שהעובד מפסיק לצבור כספים לפנסיה, בנוסף לכך גם התשלומים עבור רכיב הביטוח הפנסיוני מפסיק להיות משולם ולכך יש משמעות חשובה.

הפסקת תשלום הביטוח ע"י המעסיק

הביטוח הפנסיוני כולל בתוכו גם רכיב של ביטוח: ביטוח חיים/ביטוח שארים, ביטוח נכות/אובדן כושר עבודה ולפעמים משולמים בנפרד גם ביטוחים נוספים כגון ביטוחי בריאות פרטיים.

ככלל רכיב הביטוח בפוליסת ביטוח מנהלים נשמר ל 3 חודשים ובקרן הפנסיה ל 5 חודשים, כך שאם תקופת האי עבודה קצרה מפרק זמן זה מצבכם יהיה בסדר והרצף הביטוחי נשמר.

לגבי ביטוחים נוספים שלא במסגרת הפוליסות כגון ביטוח בריאות פרטי, יש לבדוק עם המעסיק איך אתם יכולים לשמור על הרצף הביטוחי של ביטוחים אלו.

כלל חשוב בביטוחי בריאות לסוגיהם השונים כגון ביטוח חיים, אובדן כושר וביטוח בריאות פרטי, הוא שהמבטח לא יכול להפסיק/לשנות את הפוליסה ברגע שהתחלת אותה. כך שאם חלה הרעה בריאותית כל עוד הפוליסה משולמת הרצף הביטוחי נשמר. אבל!! אם נשבר הרצף הביטוחי אז במידה ותרצו לחזור ולבטח את עצמכם, יכול להיות שהעלות תהיה גבוהה יותר ואולי אף תכלול החרגות שונות במידה וחל שינויי במצבכם הבריאותי.

שמירה על רצף ביטוחי בפוליסות פנסיוניות – ריסק זמני

מומלץ לשמור על הרצף הביטוחי ולכן במידה ומגיעים לסיום תקופת שבה נשמר לכם הביטוחים בפוליסות הפנסיוניות, חשוב לפנות לחברת הביטוח (דרך הסוכן או דרך העבודה או ישירות) ולעשות ריסק זמני עד החזרה לעבודה.

ריסק זמני היינו תשלום נמוך יחסית שבה לכסות רק את מרכיב הביטוחי שלכם בפוליסה הפנסיונית, ובאמצעותו אתם משמרים את הרצף הביטוחי. שמאפשר לכם לחזור באותם תנאים לפוליסות עם החזרה לעבודה ולא פחות חשוב מאשר לכם כיסוי ביטוחי במידה וקורה משהו בתקופה עד לחזרתכם לעבודה!

לצערנו נגיף הקורונה מעבר לפגיעה הכלכלית, מביא איתו גם סיכונים בריאותיים משמעותיים ולכן עכשיו אף יותר מתמיד, חשוב לשמור על הרצף הביטוחי

איך חוסכים כסף בביטוח

מומלץ מאוד להתייעץ עם בעל מקצוע בנושא הביטוחים שלכם, לא אחת אתם משלמים כפל ביטוחים או תשלום מופרז עבור הביטוח או העמלות שלכם ולכן חשוב מאוד ובפרט בתקופה זאת לבדוק את פוליסות הביטוח שלכם.

רק על כפל ביטוחים, הישראלי הממוצע משלם בשנה כ 2,000 ₪ שאותם יכל לחסוך!

צרו קשר ותקבלו יעוץ, בדיקה ובמידת הצורך גם טיפול, בכלל הביטוחים האישיים שלכם (לא כולל ביטוחי דירה/רכב) ללא עלות.

מעבר לכך יעוץ כלכלי משפחתי ובפרט עכשיו חשוב מאוד למשפחה, ולכן אני מזמין אותכם להתקשר ליצור איתי קשר, כדי שתוכלו לצלוח את המשבר הזה בצורה הטובה ביותר ואף למנף אותו לעליה על הדרך שתוביל אותכם לשגשוג כלכלי.

המידע פה נוגע למרבית הפוליסות, אבל בגלל השינויים הרבים בפוליסות ובתקנות לאורך השנים, תבדקו באופן פרטני עם המעביד או חברת הביטוח לגבי הזכויות שלכם בפוליסה הספציפית שלכם.

בקצרה עלי

גדעון מסקטל אני מאמן ויועץ לכלכלת המשפחה, חבר באיגוד המאמנים והיועצים לכלכלת המשפחה, בעל תואר ראשון ושני בכלכלה ומנהל עסקים.

עסקתי במגוון תפקידי ניהול בכירים שבהם בין השאר הובלתי תהליכי ייעול וחסכון משמעותיים. את הנסיון והידע הרב שצברתי אני מביא איתי לתהליך הייעוץ הכלכלי למשפחות ויחידים, כדי לתת לכל אחד את האימון והייעוץ המקצועי והמקיף ביותר.

משבר הקורונה הוא אתגר כלכלי לכולנו, אבל הוא גם הזדמנות נדירה לעשות שינוי בהתנהלות הכלכלית שלכם, אשר תעלה אתכם על הדרך לשגשוג כלכלי.

אם תפעלו עכשיו ויש הרבה מה לעשות, תצליחו! בראיה לאחור, תסכלו על המשבר הזה כנקודה בה עליתם על הדרך, אשר הובילה אתכם לעצמאות כלכלית!

קחו עכשיו את העניינים הכלכליים לידיים! כדי שתוכלו לצלוח בצורה הטובה ביותר את משבר הקורונה ותמנפו אותו להבטחת עתידכם הכלכלי

מעבר לרווחה הכלכלית, עצם השליטה במצבכם הכלכלי, תיתן לכם תחושה של רוגע בהתנהלות היום יומית בכל הנוגע לנושאים הכספיים.

השיחה איתי הינה ללא עלות וללא כל מחויבות מצדכם. בנוסף לכך, כל מי שיפנה יקבל במתנה את המדריך: איך לצלוח כלכלית את משבר הקורונה

צרו קשר עכשיו! אין לכם מה להפסיד אבל, יש לכם הרבה מה להרוויח!

צרו איתי קשר

בטלפון  053-3390776 או במייל: gideon.muscatel@tefen-fn.co.il

מאמרים נבחרים

ביטוח חיים

עד 30% חסכון בביטוחי חיים

החל מה 14/2/19 ניתן לחסוך עד כ 30% מעלות ביטוחי החיים. אם אתם בעלי משכנתא או מחזיקים בביטוח מנהלים גם אתם יכולים להנות מחסכון זה. לחצו לקבלת מידע נוסף.

קרא עוד

צמיחה כלכלית מול סחרור חובות

למרבית המשפחות בישראל יש אוברדפט קבוע ואחוז לא מבוטל מהן צוברות עוד ועוד חובות במהלך השנים. תראו איך באמצעות תכנון והתנהלות כלכלית מושכלת, אפשר במקום לשקוע בחובות מצטברים של עשרות ואף מאות אלפי שקלים, לצבור לאורך זמן חסכונות של מאות אלפי שקלים

קרא עוד

המדריך למענק לעצמאיים

במדריך הבא תמצאו מידע מפורט, איך אתם כעצמאיים יכולים למצות את מלא הזכויות שלכם, לקבלת מענק המדינה לעצמאיים בעקבות משבר הקורונה.

קרא עוד

המידע שנמסר פה בא להעשיר את הידע שלכם בתחומים השונים, אבל אינו בא להחליף את הצורך להתייעץ עם גורמי המקצוע בתחומים השונים טרם קבלת החלטה לפעול.